Chelatacja w Szczecinie

Skuteczna terapia chelatowa miażdżycy, cukrzycy, zatruć metalami, również chorób zwyrodnieniowych

 

chelatacja

Terapia chelatowa EDTA – to naturalna metoda, głównie stosowana w leczeniu miażdżycy, ale również wykazuje skuteczność przy leczeniu zatruć metalami ciężkimi, cukrzycy i powikłań cukrzycy  i chorób zwyrodnieniowych, także w przedwczesnym starzeniu się. Podawany dożylnie aminokwas EDTA rozpuszcza blaszki miażdżycowe w naczyniach krwionośnych i uwalnia je ze złogów lipidowo-cholesterolowych, jak wynik tego, organizm zaczyna prawidłowo gospodarować wapnem, poprawia się przepływ krwi we wszystkich narządach i elastyczność naczyń (zobacz ulotkę).

Chelatacja jest bezpieczną terapią

Terapię chelatową EDTA w przypadku miażdżycy stosuje się na świecie od 1953 roku. We wszystkich państwach Europy poza Szwecją jest to metoda powszechna i w większości refundowana. W niektórych państwach jak Nowa Zelandia jest to metoda z wyboru w miażdżycy naczyń. W większości państw Europy obecne są towarzystwa naukowe skupiające setki lekarzy stosujących terapię chelatową według ściśle określonych procedur medycznych. Na przykład, w Niemczech istnieje Deutsche Akademie für Chelat-Therapie e.V., która między innymi organizuje i prowadzi szkolenia i badania naukowe w tej dziedzinie oraz informuje o kilkudziesięciu doktorach medycyny, stosujących terapię chelatową w Niemczech.

EDTA jest absolutnie bezpiecznym lekiem, ponieważ jest stosowany przy transporcie narządów do przeszczepów np. serce jest przewożone w 100% roztworze EDTA, a poza tym został opracowany jako odtrutka, skuteczna w zatruciach metalami ciężkimi i w nadmiernej peroksydacji, również powszechnie stosują ją dentyści w leczeniu kanałowym zębów.

EDTA jest dozwoloną substancją leczniczą na terenie Polski. Edetynian dwusodowy czyli Acidum edeticum czyli EDTA znajdziemy w Farmakopei Polskiej, która jest urzędowym spisem leków dopuszczonych w Polsce do obrotu, oraz obwarowanym tymi samymi zastrzeżeniami spisem surowców służących do ręcznego sporządzania niektórych z tych leków w aptece (leków recepturowych).

Skuteczność chelatacji potwierdzona badaniami

Za ponad 60 lat stosowania chelatacji w leczeniu miażdżycy było przeprowadzono wiele badań naukowych, między innymi w USA przez: The Columbia University Division of Cardiology at Mount Sinai Medical Center, Miami Beach, FL; The National Heart, Lung, and Blood Institute, Bethesda, MD; The Palmer Center for Chiropractic Research, Davenport, IA; Biogenesis Medical Center,Landrum, S.C.; The National Center for Complementary and Alternative Medicine, Bethesda, MD; Celebration of Health Association, Bluffton, OH; Brigham and Women’s Hospital and Harvard Medical School, Boston, MA; The University of Kansas MedicalCenter, Kansas City, KS; The Duke Clinical Research Institute, Durham, NC.

Wyniki tych badań naukowych można odnaleźć poniżej:

  • http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0002870314001501
  • http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1050173814000486
  • http://circoutcomes.ahajournals.org/content/early/2013/11/19/CIRCOUTCOMES.113.000663.full.pdf+html
  • http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4152775/
  • http://chelation.me/category/research/#chelation

Cena za dożylny wlew EDTA 170 zł.

Kliknij tutaj, aby pobrać ulotkę